top of page
185811688_974870516615697_7612527636278910038_n (1).jpg

Hakkımda

  • 10 yaşından beri profesyonel olarak ilgilendiğim sporlar sayesinde beslenmenin önemi ile tanıştım. Küçük yaştan beri hayat tarzım haline gelen beslenme serüvenimi, hazırlarken inanılmaz keyif aldığım mutfak becerilerimle birleştirerek 2017 yılında sadece tek tercih ile Ege Üniversitesi Beslenme ve Diyetetik bölümüne girmeye hak kazandım. Akademik hayatım boyunca gönüllü olarak çok sayıda bilimsel eğitim, kongre ve konferansa katılım sağladım. Korona dönemine denk gelmesine rağmen sigortalı ya da gönüllü olarak kliniklerde, hastanelerde, alternatif tıp alanında uzmanlaşan kişilerin yanında, kompleks merkezlerde, yurtdışındaki klinik ve mutfaklarda staj yapma imkanı yakaladım. Ege Üniversitesi Hastanesinde Kulak Burun Boğaz, Dahiliye ve İç Hastalıklar, Nöroloji, Onkoloji ve Toplu Beslenme Sistemleri alanlarındaki stajlarımı başarıyla tamamladım.

  • 2020 yılında Amerika'daki en üst kurumlardan olan EatRight (Academy of Nutrition and Dietetics)'dan aldığım eğitim ve sınavlar sonrası “Sporcu Beslenmesi Uzmanı” ünvanı ve  alanındaki odak için en iyi uygulamaları, araştırmaları, desteği ve eğitimi sağlayan kuruluşlardan biri olan Center of Excellence'dan aldığım  „Mindful Nutrition Diploma“ ile farkındalıklı beslenmeye dair profesyonelliğimi geliştirdim. Dünyaca tanınmış birçok kuruluş tarafından verdiğim diğer sınavların içinde HACCP, BRC, FSSC22000, GHP, ISO 22000:2018 Food Safety Management Systems İnternal Audior ve ISO 22000:2018 Food Safety Management Systems gibi toplu beslenme sistemleri alanındaki kabul görenler de yer almakta.

  • Eğitimim esnasında sosyal medyada olabildiğince aktif kalarak, bilgi kirliliğinin bu kadar yoğun olduğu bir alanda bir profesyonel olarak insanlara olabildiğince doğru bilgiyi aktarmaya çalıştım. Bir yandan da yüzlerce tarif geliştirme ve paylaşma imkanı yakaladım. Daha profesyonel tarifler için 2020'de Anadolu Üniversitesi Aşçılık bölümüne yazılarak ikinci üniversitemi tamamlıyorum.

  • 2021'de Ege Üniversitesinden 'Diyetisyen' unvanı ile mezun oldum. Danışanlarıma etik çerçeveler içerisinde en güncel bilgileri sunarak onların yol arkadaşı oluyorum. Bildiklerimi paylaşmaktan ve doğru bilgiyi yaymaktan mutluluk duyuyorum. Bu yüzden beslenme alanında halihazırda profesyonel olan değerli meslektaşlarım ve geleceğin profesyonelleri olacak değerli öğrenciler için bilgilerini yayınlayabilecekleri blog köşesini sizler için aktif tutuyorum.

218712271_985422822245195_1709687860509240370_n (1).jpg

Yaklaşımım

Diyet sadece geçici bir süreyle sınırlı kalacak bir girişim değil, kalıcı bir yaşam tarzıdır çünkü beslenme sağlığın korunmasında ve iyileştirilmesindeki en büyük anahtarıdır. Tamamen bireysel olduğunu düşündüğüm ve size özel şekillenecek bu yaşam tarzı değişikliğinde, sizlere beslenmeye dair doğu yolu göstermek için buradayım. Sağlığa adım attığınız bu serüvende yol arkadaşınız olmaktan mutluluk duyuyorum.

Yorumunuz Bizler İçin Değerli

İnsan düşünce ile görür ve duyar;

Her şeyden yararlanan, her şeyi düzene sokan, başa geçip yöneten düşüncedir. Geri kalan her şey kör, sağır ve cansızdır.

Özgürce yazmanız dileğiyle..

Yorumunuz için teşekkür ederiz.

Healthy Apple Crumble.jpg

Bize Ulaşın

  • Instagram
My Perfectly Simple Vegan Avocado Toast_edited.jpg
bottom of page